top of page

Cheval komt voor de troon: Huikeshoven krijgt dinsdag zijn eerste grote titeltest

5 okt
3 minuten om te lezen

Er zijn kopposities die langzaam worden opgebouwd. En er zijn kopposities die je op een zaterdagmiddag ineens in handen krijgt omdat je besluit de nummer één uit te dagen en hem vervolgens ook gewoon verslaat.

Mark Huikeshoven behoort sinds afgelopen weekend tot die tweede categorie.

Hij begon de partij tegen Gert-Jan van Rooijen als nummer vijf, liep uit naar 4-1, overleefde een late comeback en maakte het uiteindelijk af met 5-3. De ladder stond daarna op zijn kop en Huikeshoven stond ineens waar iedereen wil staan: bovenaan.

Lang kan hij daar niet rustig van genieten.

Want dinsdag om 20.00 uur meldt zich Frank Cheval.

De huidige nummer drie.

En die komt niet voor een gezellige avond.

Door Nigel Chalkworth

Frank Cheval heeft in deze competitie al genoeg laten zien om niemand te verbazen wanneer hij voor een titelmatch aanklopt.

Zijn entree was meteen overtuigend. Jeroen Dirksen werd met 5-1 verslagen, daarna pakte Cheval ook Gert-Jan van Rooijen met 5-3. Mark Huikeshoven kreeg eerder zelfs een 5-0 om de oren en ook Bart van Diepen moest eraan geloven: 5-1.

Een tijdlang leek Frank bijna onaantastbaar.

Tot Van Rooijen hem bij hun derde ontmoeting hard van de troon stootte met 5-1.

Sindsdien stond Cheval niet meer bovenaan. Maar hij is nooit ver weg geweest.

Nu staat hij derde en ligt de kortste weg terug naar nummer één recht voor hem.

Voor Huikeshoven is deze partij misschien nog interessanter.

Hij heeft zijn koppositie niet cadeau gekregen. Integendeel. Zijn resultatenreeks oogt grilliger dan die van Cheval, maar wie alleen naar gewonnen en verloren partijen kijkt, mist het belangrijkste deel van zijn verhaal.

Mark heeft een loodzwaar programma achter de rug, met tegenstanders van formaat vrijwel zonder pauze. En toch staat hij nu bovenaan.

Zijn 5-3 tegen Van Rooijen was bovendien geen gestolen overwinning. Mark speelde over de hele partij beter, liep verdiend uit en hield juist op het moment dat de spanning terugkwam zijn hoofd koel.

Dat is precies wat een koploper moet kunnen.

Er zit natuurlijk nog iets extra’s in deze ontmoeting.

De vorige keer dat Cheval en Huikeshoven tegenover elkaar stonden, werd het 5-0 voor Frank.

Dat blijft hangen.

Niet omdat iedere volgende wedstrijd hetzelfde verhaal vertelt, maar juist omdat sport zo werkt: oude uitslagen verdwijnen nooit helemaal. Ze liggen ergens in een achterzak te wachten tot de volgende ontmoeting.

Mark weet dus exact hoe hard Cheval hem kan raken. Frank weet dat Mark inmiddels een andere positie inneemt. Niet alleen op de ladder. Ook in zijn hoofd.

Op de Power Ranking staat Cheval momenteel hoger: 1055 tegenover 985 voor Huikeshoven.

Maar de officiële ladder zegt iets anders.

Daar staat: 1. Mark Huikeshoven, 2. Gert-Jan van Rooijen, 3. Frank Cheval.

En uiteindelijk wordt dinsdag niet gespeeld om een rating. Er wordt gespeeld om die ene plek bovenaan.

Wint Mark, dan overleeft hij zijn eerste echte verdediging als koploper en kan niemand zijn nummer-éénpositie nog als toevalligheid afdoen.

Wint Frank, dan pakt hij direct de troon terug.

Zo simpel is een ladder soms.

Huikeshoven heeft net ontdekt hoe heerlijk het is om bovenaan te staan. Cheval weet nog precies hoe dat voelt.

Dinsdagavond krijgt één van hen gelijk.

Mark Huikeshoven – Frank Cheval. Nummer 1 tegen nummer 3. Titelmatch. Dinsdag, 20.00 uur.

Mark verdedigt de troon. Frank komt hem halen.

— Nigel Chalkworth, De MalleMolen

Recente blogposts

Alles weergeven

Opmerkingen


bottom of page