De Lie is al naar huis, wat nu?
- 6 jul
- 4 minuten om te lezen
Een Tour om snel te vergeten voor de Lie, maar wat doet het in de MalleMolen Tourpoule? 22 actieve MalleMolen-renners zijn De Lie kwijt. Dat is 15,7% van het veld.
De zwaarste tik zit inderdaad bij de sprintersploegen: daar is De Lie geen “aardige bonus”, maar gewoon één van de kogels in het sprintmagazijn.
Wie zijn De Lie kwijt?
Ploegleider | MalleMolen-renner | Bijnaam | Positie |
Robert Vernooij | Roberto Verona | — | DNA 5 |
Eric van den Berg | Enrique de Santa Barbara | El cabrito | DNA 6 |
Michel van os | Roy Orbidon | De zingende zwoeger | DNA 8 |
John van Os | Juan Vamos | El Asqueroso | DNA 7 |
Harry Beijk | Barry Heijk | — | DNA 7 |
Tom Sanders | Djamolidine Abduzhaparov | Tashkent Terror | DNA 8 |
Hans Eijgendaal | Groene Beerzebikes | — | DNA 5 |
Frank Cheval | Double deceiver | Double deceiver | DNA 2 |
Renzo Van Rooijen | Kenny Klimme | — | DNA 5 |
Lammert Dijkstra | Mario Cipolla | Cipo | DNA 4 |
Gert-Jan van Rooijen | Dusty Anderson | — | DNA 10 |
Caspar Koot | Robby Raket | — | DNA 6 |
Patrick Dijkstra | Patricio de la Presa | El Duque | DNA 9 |
Bas van der Veer | Alexander VinokEPOrov | Vino O2 | DNA 6 |
Bas de Geest | Dave Lombardo | Demolishing Dave | DNA 6 |
Bas de Geest | Jeff Hanneman | Jumping Jeff | DNA 4 |
Jan Willem Wtenweerde | Sprint Eastwood | Dirty Harry | DNA 8 |
Martien Loeffen | Mar10nus | Linkebal | DNA 7 |
Paul Kosterman | Paul d'Avonturier | Doe is gek | DNA 10 |
Paul Kosterman | Paul et les sprints | Parijs is nog ver | DNA 6 |
Rob Pastoors | Bor Srootsap | — | DNA 6 |
Thijs Griepink | Kermit de Slikker | De Groene Graaf | DNA 9 |
Dubbel geraakt
Twee deelnemers hebben twee ploegen waarin De Lie in de basis stond:
Deelnemer | Aantal ploegen geraakt |
Bas de Geest | 2 |
Paul Kosterman | 2 |
Vooral Paul Kosterman voelt hem: hij heeft met Paul et les sprints letterlijk een sprintploeg, en daar valt nu een belangrijke snelle man uit.
Waar doet het het meest pijn?
De echte sprintploegen die een kogel kwijt zijn
Dit zijn de ploegen waar De Lie onderdeel was van een brede sprintarmada. Ze hebben nog genoeg snelle mannen over, maar verliezen wel precies het soort renner dat in vlakke ritten, hectische aankomsten en groene-punten-dagen het verschil kan maken.
Barry Heijk van Harry BeijkHeeft naast De Lie nog Philipsen, Kooij, Merlier, Bittner, Pedersen, Fretin, Girmay, Kanter en Wærenskjold. Dit blijft een sprintkanon, maar wel eentje met een kras op de lak.
Djamolidine Abduzhaparov van Tom SandersOok een volbloed sprintploeg: Merlier, Philipsen, Kooij, Pedersen, Girmay, Bauhaus, Bittner, Wærenskjold en Kanter blijven over. De ploegnaam schreeuwt sprintchaos, maar De Lie was hier duidelijk geen bijzaak.
Kenny Klimme van Renzo Van RooijenOndanks de naam “Klimme” is dit gewoon een sprintmachine. Merlier, Philipsen, Kooij, Girmay, Kanter, Pedersen, Bittner, Bauhaus en De Kleijn blijven staan. De Lie eruit is vervelend, maar niet dodelijk.
Patricio de la Presa van Patrick DijkstraNog altijd Merlier, Kooij, Philipsen, Pedersen, Girmay, Bittner, Bauhaus, Kanter en Ackermann. Maar juist omdat deze ploeg op sprintvolume is gebouwd, doet elke verloren sprinter pijn.
Paul et les sprints van Paul KostermanDe naam zegt alles. Philipsen, Bauhaus, Kooij, Pedersen, Bol, Girmay, Merlier, Matthews en Fretin blijven over. Maar De Lie paste hier perfect in het profiel. Dit is een echte tegenvaller.
Bor Srootsap van Rob PastoorsMerlier, Philipsen, Girmay, Pedersen, Kooij, Fretin, Gaviria en Bittner blijven over. Sterk blok, maar De Lie eruit haalt er wel brute Belgische sprintpower uit.
Relatief misschien nog pijnlijker
Sommige ploegen zijn géén pure sprintploegen, maar hadden De Lie juist als één van de weinige snelle puntenpakkers. Daar kan de schade procentueel groter zijn.
Enrique de Santa Barbara van Eric van den BergHad De Lie als enige echte sprinterachtige kaart. Deze ploeg draait verder meer op klassement en lastige ritten. Als De Lie bedoeld was als sprintverzekering, is die verzekering nu weg.
Dusty Anderson van Gert-Jan van RooijenOok hier was De Lie eigenlijk de enige pure sprintoptie. De rest is veel meer klassement, punch en avontuur. Geen ramp voor het totaalklassement, maar wel minder kans op vlakke ritpunten.
Roy Orbidon van Michel van osHeeft nog Philipsen, maar De Lie was de tweede sprinttroef. Dat maakt de ploeg nu veel afhankelijker van Philipsen.
Paul d’Avonturier van Paul KostermanHeeft nog Pedersen, maar verliest met De Lie een belangrijke extra kaart voor sprints en chaotische aankomsten.
MalleMolen Tourpoule conclusie
De uitval van Arnaud De Lie is geen aardbeving zoals Pogačar of Philipsen eruit zou zijn, maar het is wel een venijnige tik. Vooral de ploegen die bewust met een batterij sprinters aan de start stonden, verliezen een man die in de MalleMolen Tourpoule precies goud waard kan zijn: niet per se elke dag topfavoriet, maar wel vaak in beeld, vaak in de punten en altijd gevaarlijk wanneer het peloton met 70 per uur op een finishdoek afstormt.
De grootste slachtoffers zitten bij de sprintbrigades van Harry Beijk, Tom Sanders, Renzo Van Rooijen, Patrick Dijkstra, Paul Kosterman en Rob Pastoors. Zij blijven gewapend, maar leveren munitie in.
En voor de romantici: ergens in de kroeg zit nu iemand naar zijn lijst te kijken en te denken:“Had ik maar gewoon nóg een klimmer genomen.”
Maar zo werkt koers niet. Soms verlies je een sprinter nog vóór de eerste massasprint.




Opmerkingen